Nõiajaht HEMA-le!

HEMA ehk hydroxyethyl methacrylate on monomeer, mida kasutatakse toodete polümeriseerimisel. Tegelikult kasutatakse seda koostisainet mitmetes toodetes nii hambaravis, ortopeedilises kirurgias, 3D printimisel kui loomulikult ka ilumaailmas kunstküünte tehnoloogias. Seda kõike on tehtud kaua ja seejuures OHUTULT!

Miks on nüüd tekkinud olukord, kus ütled HEMA ja vastuseks saad sõja välja kuulutamise? Umbes 5 aastat tagasi avaldati uuring, kus väideti, et HEMA on kõrge riskiga allergeen. Muuseas mainiti seal ka mitmeid teisi koostisaineid, aga HEMA jäi sellest tugevamalt kõlama. See pani veerema lumepalli, mille tulemiks oli isegi see, et mõned nimetasid HEMA aasta allergeeniks ja „allergiapandeemia“ põhjustajaks.

On selge, et suurem osa probleemist kinnitas kanda jaekaubanduses levivate toodete osas ja põhilised probleemid, mida saab kindlasti välja tuua, on kehvad UV-lambid, mis ei suuda materjali piisavalt hästi kõvastada, liigne kokkupuude nahaga ja HEMA liiga kõrge kontsentratsioon, mis aitab hinda all hoida. See aga mõjus lööklainena professionaalsele ilusektorile – tuleb klient ja, põmaki, ilmneb allergia, mis võrdub koheselt kaotatud kliendiga, sest allergia on terveks eluks. See tähendab, et allergia ilmnemisel ei saa inimene enam kunagi kasutada tooteid, kus on HEMA.

Jah, ma tean, et sa tahad mulle öelda: „Aga mul on kliente, kes pole ise endale küüsi teinud ja ikka on allergia!’’ Aga HEMA pole ka toodetes ainuke allergeen! Ta on lihtsalt kõige tuntum. Lahenduseks on allergiatest, mis annab täpse vastuse allergia põhjusest. Brändi vahetamine ei ole lahendus ega pole seda ka minek toodetele, kus väidetavalt HEMA ei ole. Põhjuse leidmine on lahendus!

Kosmeetikatooted on tegelikult vägagi kontrollitud. Kõik müüki minevad tooted peavad enne läbima ohutushindamise. Vastasel juhul ei tohi seda müüa. Ka see kehavõie, mille sa kodus teed, ja oma salongi riiulile müüki paned, peab olema läbinud ohutushindamise. Koostisosadel on määratud protsendid, mille määras loetakse neid ohututeks. Kõige selle juures ei tähenda see aga seda, et toote kasutamisel ei peaks järgima ohutusreegleid. Kas sa oled vähemalt korra elus lugenud oma toote pakendit? Oled ehk märganud seal hoiatust, et ainult professionaalseks kasutamiseks või põhjalikumate tootjate puhul ka hoiatust, et võib põhjustada allergiat ning silmade ärritust ja tuleks kasutada hästi ventileeritud ruumis. Siit ka põhjus, miks ükski iluteenindaja ei tohiks teha tööd ventilatsioonita ruumis. Kõik on omavahel seoses.

Mul on pea 20 aastat kogemust ilusektoris ja ma julgen väita, et allergiate sagedus oli massiliselt nende aastate alguses ja siis kui tooted muutusid kättesaadavaks väljaõppeta kliendile. Mõlemal puhul on üks ühine nimetaja – oskamatus ja ohutuse eiramine. Algusaastatel lihtsalt ei olnud sellist pädevust ei koolitustel ega ka professionaalidel ja seda pädevust ei ole ka kliendil, sest tal puudub väljaõpe. Seetõttu ma väga pooldan 3.09.2021 vastu võetud määrust, kus Euroopa turul võivad HEMA ja DI-HEMA sisaldavaid tooteid kasutada vaid väljaõppega professionaalid.

Seega HEMA ei ole asi, mida karta või mille eest ära joosta, aga sellega tuleb osata tööd teha. Tuleb osata kaitsta ohtude eest ennast ja oma klienti ning kõik ei peagi olema kättesaadav mitteprofessionaalidele.

Ja kui seda teksti juhtus lugema keegi, kes ei ole iluteenindaja aga tarbib iluteenuseid, siis siin on üks aspekt, mille puhul hinnake oma spetsialiste ja ärge hoidke oma spetsialisti pealt raha kokku, sest nii hoiate ringiga kokku oma tervise pealt. Tervis on aga suurim vara ja hea spetsialist oskab teie tervist hoida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart (0)

Ostukorv