Hurraa! ONYGEN® teraapia jõudis teadusajakirja kaante vahele!
Me ei saa olla rõõmsamad, sest see on väga suur saavutus! Ja mis siin salata: kõik, kes ONYGENi on kasutanud, teavad, et see toimib. ONYGEN on esimene omalaadne toode, mis loodi onühholüüsi taastamiseks ja ta on tõeline maailma innovatsioon, sest ta suudab saada tulemusi! Onühholüüs on küüne irdumine küünesängist ehk olukord, kus küüs on lahti. Loomulikult on ONYGEN oma koostiselt ja, mis peamine, tehnoloogialt patenteeritud ja analooge on tekkinud nagu seeni peale vihma. Jah, analoogid suudavad lahendada ära kergemad juhud ehk onühholüüsi, mis taastuks mõne õige nipiga niikuinii, aga tõeliste väljakutsete puhul suudab aidata vaid ONYGEN. Minu kogenud silm suudab ära tabada need juhud, kuhu on abijõudu vaja ja kuhu ei ole. Loodan, et mu koolitustel käinud spetsialistid samuti. Onühholüüsist ja taanduvast küünesängist on tegelikult väga raske leida head materjali, seega on see artikkel eriti kulda väärt. Aga nüüd artiklist!
Artikkel on kirjutatud hinnatud podoloogia-, kosmetoloogia- ja farmaatsiaekspertide poolt: dr Katarzyna Adamczyk, dr Agnieszka Garncarczyk ja dr Dominiki Wcis ło-Dziadecka ning ilmus tunnustatud teadusajakirjas Journal of Cosmetic Dermatology ja kannab pealkirja ’’ Two case studies of the treatment of simple onycholysis with disappearing nail bed caused by trauma by combined pharmacological, orthonyxia and taping methods’’ ehk siis räägitakse kahe juhtumi põhjal ONYGENi teraapiast.
Artiklit saab lugeda inglise keeles siit: https://tiny.pl/cc29m
Võtan selle teie jaoks ka emakeeles kokku:
Onühholüüs on, nagu juba eelnevalt mainisin, küüne irdumine oma sängist, mis võib viia küüneplaadi ahenemiseni või ka täieliku irdumiseni. Eelkõige peetakse seda kosmeetiliseks probleemiks, aga selline traumeeritud küüs on vastuvõtlikum uutele traumadele ja selline irdunud küüs on ideaalne pesa bakteritele ja seentele. Seetõttu tuleb osata selle murega rakendada õigeid töövõtteid spetsialisti poolt ja see käib käsikäes kindlasti ka kliendi/patsiendi poolse panusega kodus, aga on ONYGENi teraapia puhul valdavalt lahendatav probleem. Põhjuseid võib olla väga palju – terviseseisundid, keemilised kahjustused, traumad, ravimid, nakkused jne. Alustuseks tulebki aru saada põhjustest ja just seetõttu ei olegi ONYGEN ühe pangamakse kaugusel soovijast, vaid on tootja poolt piiratud ja seda saab ainult spetsialisti soovitusel ning juhendamisel. Sagedane põhjus on trauma. Onühholüüs võib olla ühekordne õnnetu ära löömise või valede jalanõude tagajärjel, aga võib kujuneda ka krooniliseks. Mure kipub süvendama ka inimeste püüd sellega ise toime tulla kasutades valesid hooldusvõtteid või preparaate. Kui onühholüüsiga ei tegeleta või lähenetakse sellele valesti, siis võib hakata küünesäng taanduma ehk potentsiaal saada mure lahendatud väheneb. Küünevallid deformeeruvad ja takistavad küünel kasvada. Küüs ise muutub oma struktuurilt, värvuselt ja kujult.
Onühoolüüsi kahjustusega küünt saab taastada kirurgiliselt või siis konservatiivsete meetoditega, mis on erinevad teraapia võtted ja abinõud. Ka küüne proteesimine kunstmaterjalidega on levinud, aga need ei anna tavaliselt soovitud tulemusi. Sageli käivad erinevad konservatiivsed meetodid käsikäes ja seetõttu ongi vaja oskusliku spetsialisti jälgimist kogu teraapia protsessi jooksul. Esiteks tuleb onühholüüsist kahjustunud osa täielikult eemaldada ja küünesäng puhastada ja see peab olema regulaarne iga 1-2 kuu tagant, olenevalt küüne kasvu kiirusest. Nõrgenenud küüneplaat, mis ei ole veel võimeline küünesängi kinnituma, ainult pidurdab taastumise protsessi. Ka küüneplaadi regulaarne töötlus on taastumisel võtme tähtsusega. Lisaks peab spetsialist jälgima küüne kasvamist ja küünevallide olukorda, et vältida küüne sisse kasvamise ohtu. Selle vältimiseks saab kasutada kinesioteipimise võtteid või ortoneksiat (erinevad klambrite süsteemid, mis aitavad mõjutada küüne kuju). Kaks korda päevas peab toetama küünesängi taastumist ONYGEN kreemiga ja kaitsma küünesängi edasiste traumade ja negatiivsete mõjutuste eest. Olenevalt onühholüüsi staadiumist, mida on ühtekokku viis, võib teraapia aega võtta isegi paar aastat.
Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi onühoolüüs on väga levinud probleem, on selle kohta väga vähe uuringuid ja tulemuslikke meetodeid. Efektiivne konservatiivne teraapia onühholüüsi kahjustuse taastamiseks on võimalik, aga vajab väga teadlikku ja individuaalset lähenemist igale kliendile/patsiendile, lähtuvalt onühholüüsi staadiumist. Võtmetähtsusega on keratiniseerunud ja epiteelunud küünesängi taastamisel ONYGENiga. Artiklis toodi näiteks kaks patsienti onühholüüsi ja ka taanduva küünesängiga ning kokkuvõtteks tõdeti, et ka kaasuvate haigustega ning kaugele arenenud onühholüüsi ja küünesängi taandumisega, mis teevad teraapia keerukamaks, on võimalik ONYGENiga tulemusi saavutada.